فوریه 19, 2018

پروژه ها

ماکت تبلیغاتی چیست ؟

چرا ماکت تبلیغاتی؟

به زبان صریح بگوییم ، ماکت تبلیغاتی محصول و یا توضیحی از خدمات شما به ابعاد و اندازه خیلی بزرگ در دید عموم است.

ماکت های تبلیغاتی ابزار کارآمدی برای ارائه محصولات و دستاوردهای شما در نمایشگاه ها- همایش ها – استندهای تبلیغاتی – بیلبوردها و ….میباشند. در ساخت این ماکت ها انواع تکنیک ها و متریالها به کار میرود تا بهترین نتیجه با توجه به درخواست کارفرما بدست آید.

در ساخت این ماکت ها از تکنیک های مختلف مدلسازی استفاده میشود

و در مراحل تولیدی که به قسمت های زیر تقسیم می شود:

1-در مرحله اول ساخت مدل ماکت می باشد ، در واقع مدل ماکت استارت و شروع برای ماکت سازی می باشد ، معمولا متریال مدلسازی فوم دانسیته بالا می باشد اما در صورت نیاز از متریالهایی همانند چوب ، فلز ، گچ مدلسازی ، کلی مدل و …. نیز استفاده می شود

2- روکش کردن مدل ، برای جلوگیری از خورده شدن و تحلیل رفتن مدل توسط اسید و رزین های اسیدی بر روی مدل پاشش گیپس و کربن انجام میگیرد.

 

3- در مرحله قالب گیری از موادی همچون اسید ، کبالت ، اروزیل ، الیاف ، رزین و….. برای استحکام و قدرتمند شدن قالب استفاده می شود و پس از خشک شدن قالب ، آنرا بریده و مدل را دور می ریزیم .

 

4 پس از درآوردن قالب از کار ، نوبت به گرفتن قطعه از قالب می شود ، در این مرحله همانند مرحله قبل از موارد رزین و الیاف و مشتقات فایبرگلاسی استفاده می شود

5-پس از خشک شدن قطعه نوبت به مرحله انتهایی یعنی مونتاژ و پرداخت و رنگکاری می شود.

در این مرحله پس از انجام کارهای مونتاژ و پرداخت قطعه به مرحله پاشش رنگ اتوموبیلی بر روی سطح قطعه یا بهتر هست بگیم ماکت انجام می گیرد و در نهایت پاشش پوشش و جلا دهنده رنگ.

 ولی روش رایج ساخت ماکت ها با ابعاد بزرگ استفاده از هسته فومی با روکش رزین برای ماکت های ایندور و فایبر گلاس با استراکچر فلزی برای ماکت های اوتدور که نیازمند مقاومت و ماندگاری بالا در برابر شرایط جوی میباشند  استفاده میشود در این ماکت ها محدودیت ابعاد وجود ندارد و میتوان آنها را از ابعاد بسیار کوچک (رومیزی) تا ابعاد بسیار بزرگ طراحی و اجرا کرد.

در ادامه تعدادی از نمونه پروژه های انجام شده را مشاهده نمایید

گروه صتعتی آرسام ماکت مفتخر است در زمینه مشاوره و ساخت ماکت های تبلیغاتی خاص با 10 سال سابقه واقعی و همکاری با بیش از 400 برند داخلی بزرگترین برند  در زمینه ماکت سازی در کشور و خاور میانه بوده و بالاترین کیفیت ساخت ماکت های تبلیغاتی را ارائه نماید . یکی از شاخه های ماکت سازی انواع مدل های چند برابر نمونه واقعی می باشد.این ماکت ها به دلیل ابعاد معمولا بزرگ خود باعث جلب توجه آنی و بسیار تاثیرگذار بر مخاطب خود خواهند شد.این ماکت ها به دلیل چند وجهی بودن خود تاثیر بیشتری به نسبت بیلبورد های عادی داشته که تنها از یک سمت قابل نمایش هستند ، ماکت های تبلیغاتی به دلیل تفاوت با سیار المان های تبلیغاتی در  فضاهای شهری،باعث جلب توجه بیشتری خواهند شد.این ماکت ها معمولا در فضاهای نمایشگاهی- مسیر تردد خودروها – فروشگاه های عرضه محصولات و مجتمع های تجاری بزرگ نصب شده و نظر بینده را به سرعت به خود جلب می کنند.این ماکت ها بسته به نوع استفاده و محل قرار گیری با مواد مختلفی همچون فایبرگلاس ، فلز و پلاستیک ساخته شده و توانایی مقاومت در برابر اشعه های مضر خورشید ، باران و سایر عوامل جوی را دارا می باشند.ماکت هایی که در شرکت آرسام جهت قرارگیری در فضاهای باز ساخته می شوند دارای چندین پوشش محافظ در برابر باران و اشعه UV خورشید می باشند که ضامن کیفیت و دوام ماکت ساخته شده برای مدت طولانی می باشد.این ماکت ها به روش های کاملا صنعتی و به صورت تراش با دستگاه های تمام اتوماتیک تراش سی ان سی  ساخته و به وسیله رنگ و رزین های مورد استفاده در صنایع هوافضا پوشش و رنگ آمیزی می شوند که باعث کیفیت بسیار بالای نمونه های تولیدی شرکت آرسام ماکت می شود.